Най-бърз, най-резултатен: Рекордите, които "Сити" и "Реал" подобриха

Двата тима сътвориха истински спектакъл в първия полуфинал в Шампионската лига

"Манчестър Сити" и "Реал" Мадрид изиграха мач със 7 гола (победа с 4:3 за "гражданите"), с безброй положения, с нестихващи емоции... Нещо, което всеки футболен фен трябва да види!

Първият полуфинал в Шампионската лига между двата тима ще се помни дълго! И ще влезе в историята с рекордите, които бяха подобрени.

Седемте гола пратиха "Сити" и "Реал" на върха на класацията за най-резултатен полуфинал в турнира. Там са още "Аякс" - "Байерн" (1995) и "Ливърпул" - "Рома" (2018), които завършиха 5:2.

Карим Бензема от "Реал" пък вкара две попадения, а с тях вече има 9 през сезона в турнира. Така французинът остава само на 1 гол от друг рекорд - за най-много попадения в турнира за една кампания. С 10 гола през сезон 2016/2017 е Кристиано Роналдо.

Бензема подобри своето лично постижение за попадения за един сезон във всички турнири. Той вече е с 41. С такъв актив през сезона за "Реал" могат да се похвалят само Алфредо Ди Стефано, Ференц Пушкаш, Уго Санчес (2 пъти) и Кристиано Роналдо (8 пъти).

От другата страна на игрището "Манчестър Сити" има нов рекордьор за най-бърз гол в полуфинал на Шампионската лига. Звездата Кевин де Бройне вкара още в 93-ата секунда и по този начин подобри постижението на Йошуа Кимих от "Байерн" Мюнхен. През 2018 г. той прати топката във вратата отново на "Реал" Мадрид, но на втората минута и 44-а секунда.

В 52-ата минута Фил Фоудън пък вкара за "гражданите". Това е негово 9-о попадение в Шампионската лига и по този начин той изравни Уейн Руни като английски футболист с най-много голове в турнира преди да навърши 22 години.