"Пирати" пишат история в Шампионската лига (ВИДЕО)

Сензацията Брест разпиля Залцбург

Брест пише история в Шампионската лига! Френският тим постигна втора поредна победа в турнира. След като спечели с 2:1 срещу Щурм Грац у дома в откриващия кръг, сега Брест разгроми Залцбург с 4:0 в Австрия.

Така "пиратите" се превърнаха в първия френски отбор, записал успех в дебютното си гостуване в Турнира на богатите от сезон 1996/1997 насам, когато това направи Оксер.

Тази вечер Залцбург започна по-активно и Мадс Бидструп стреля, но вратарят Марко Бизо отрази. Домакините мислеха, че са повели при последвалия ъглов удар - Жилиен Ле Кардинал отклони с глава, а топката се отби от съотборника му Едимилсон Фернандес и влетя в мрежата на Брест. Автоголът обаче не беше зачетен след намеса на VAR заради засада.

Австрийците продължиха да нападат, Амар Дедич и Карим Конате обаче направиха пропуски през първата част. Противно на съотношението на силите Брест се оттегли на почивката с гол аванс - героят от първия кръг Абдала Сима се разписа, възползвайки се от подаване на Людовик Айорк.

Домакините доминираха и през втората част. Брест се бранеше отлично и разпиля съперника на контраатака. Махди Камара в 66', Сима в 70' и резервата Матиас Перейра Лаже оформиха крайния резултат.

Така Брест продължава да блести в дебюта си в Шампионската лига, докато Залцбург се намира в серия от вече 7 мача без победа.

В третия кръг австрийците приемат Динамо Загреб, а Брест е домакин на Байер Леверкузен.