ПСЖ оцеля в Дортмунд и се измъкна от Групата на смъртта (ВИДЕО)

Вижте всички осминафиналисти в Шампионската лига

ПСЖ се измъкна от Групата на смъртта и продължава към осминафиналите на Шампионската лига! Килиан Мбапе и компания се класираха за елиминационната фаза, след като направиха 1:1 с Борусия Дортмунд като гости в среща от последния кръг. В другия двубой от група 6 Милан победи с 2:1 Нюкасъл в Англия след обрат.

Така германците са на върха с актив от 11 точки, пред ПСЖ и Милан с по 8, но френският тим има предимство в директните двубои заради 3:0 на "Парк де Пренс". "Свраките" остават последни с 5 точки.

На Сигнал Идуна Парк най-чистите положения преди почивката се откриха пред ПСЖ. Никлас Зюле изби по брилянтен начин топката след изстрел на Мбапе, който бе преодолял с лекота вратаря Грегор Кобел. Рандал Коло Муани пък остана на сантиметри от гола, а Брадли Баркола уцели греда.

За "жълто-черните" пропуски направиха Марко Ройс, Юлиан Брандт и Карим Адейеми.

Борусия откри резултата в 51' чрез Адейеми, преди 17-годишният Уорън Заир-Емери да изравни в 56'.

Попадение на Мбапе четвърт час преди края беше отменено заради засада след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

На Сейнт Джеймсис Парк, Жоелинтон даде аванс на Нюкасъл със страхотен гол в 33', но Милан си извоюва третата позиция чрез Кристиан Пулишич в 59' и Саму Чуквуезе в 84'.

Всички осминафиналисти:

Урна на победителите: Байерн, Арсенал, Реал Мадрид, Реал Сосиедад, Атлетико Мадрид, Борусия Дортмунд, Манчестър Сити и Барселона

Урна на подгласниците: Копенхаген, ПСВ Айндховен, Наполи, Интер, Лацио, ПСЖ, Лайпциг и Порто