ПСЖ превзе и Сан Себастиан, Мбапе скъса мрежата (ВИДЕО)

Французите с лекота на четвъртфинал в ШЛ

Пари Сен Жермен се класира с лекота за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като победи Реал Сосиедад отново, този път с 2:1 като гост. Така френският гранд продължава напред с общ резултат 4:1 (2:0 в Париж в първата среща).

В основата на успеха беше суперзвездата Килиан Мбапе. Той не остави скандала около напускането му като свободен агент през лятото да се отрази и реализира и двете попадения.

Така Златното момче стана първият в историята на Шампионската лига, отбелязал 22 поредни гола с една и съща част от тялото си - в случая десния крак. Зад него с по 19 с левия са световният шампион Лионел Меси и лидерът на Ливърпул Мохамед Салах.

Тази вечер, на Реале Арена в Сан Себастиан, Мбапе откри резултата в 18' с мощен удар, който откачи мрежата от страничния стълб. В първия половин час от мача нападателят беше близо и до второ попадение, но вратарят Алекс Ремиро направи спасяване с крак.

ПСЖ продължи да доминира и след почивката, а Мбапе покачи на 2:0 в 56', когато беше изведен отлично от резервата Канг-Ин Лий и не сбърка.

Домакините се бориха, но ПСЖ показа по-високата си класа. Баските все пак намалиха изоставането си минута преди края чрез Микел Мерино. Голът обаче се оказа само почетен за Реал Сосиедад, който отпада от французи в елиминационната фаза на Шампионската лига за втори пореден път.

Същевременно ПСЖ удължи на 21 двубоя серията си без загуба, за да стигне до четвъртфиналите едва за трети път в последните осем сезона.

Реал Сосиедад е на другия полюс с един успех в последните си 10 мача - поредица, заради която тимът отпадна още от Купата на краля, свлече се и от Топ 6 в испанската Примера дивисион.