Ранен червен картон закопа Барселона в Княжеството (ВИДЕО)

Монако записа четвърти успех от началото на сезона

Барселона загуби с 1:2 гостуването си на Монако в първия кръг от основната фаза на Шампионската лига.

Каталунците играха с 10 души от 11' заради директен червен картон на Ерик Гарсия, а Монако се възползва и записа осми успех в последните си 10 домакинства срещу испански отбори.

Монегаските трудно можеха да започнат по-добре първото си участие в основната фаза от сезон 2018/2019 насам. Бяха изминали малко повече от 10 минути от двубоя на Стад Луи II, когато вратарят и капитан на "блаугранас" Марк-Андре тер Стеген сбърка с подаването към Ерик Гарсия. Бранителят фаулира Tакуми Минамо, реферът прецени, че е действал като последен в отбрана и го изгони.

Само 5 минути по-късно Монако поведе чрез Магнес Аклюш. В 28' обаче европейският шампион с Испания Ламин Ямал възстанови равенството.

Французите владееха инициативата след почивката. Натискът им се засили и даде резултат в 71'. Резервата Джордж Иленихена наказа колективна грешка в защитата на гостите и преoдоля Tер Стеген.

Така 18-годишният, който пристигна в Княжеството от белгийския Антерпен срещу 17 млн. евро това лято, ознаменува с попадение дебюта си в Шампионската лига.

Друг, появил се като смяна - Фоларин Балогун, можеше да покачи на 3:1, но тер Стеген отрази.

В края Монако получи дузпа за нарушение на Иниго Мартинес срещу Балогун. Главният съдия се консултира със системата за видеоповторения (VAR) и отмени решението си.

Монако продължава без поражение от началото на сезона - вече 4 победи и едно равенство. Серията включва още 1:0 срещу Сент Етиен, 2:0 над Олимпик Лион, 1:1 с Ланс и успех с 3:0 срещу Оксер.