Равенство при завръщането на ПСВ в елиминациите на ШЛ (ВИДЕО)

Очертава се интригуващ реванш с Борусия в Дортмунд

ПСВ Айндховен стигна до 1:1 с Борусия Дортмунд у дома при завръщането си в елиминациите на Шампионската лига. За нидерландския гранд участието в осминафиналите на турнира е първо от 8 години насам.

Борусия получи тежък удар преди началото на двубоя. Титулярният вратар Грегор Кобел се контузи на загрявката и мястото му бе заето "на пожар" от Александър Майер. Последният си отдъхна в 16', когато Малик Тилман стреля неточно при първата добра голова възможност за домакините.

В 24' Бе Фау Бе поведе чрез Дониел Мален, който наказа бившия си тим. Той прати топката в мрежата с помощта на гредата и лек рикошет.

Разочароващото първо полувреме за ПСВ бе допълнено от пропуск на Йоан Бакайоко в 37', когато не намери целта след центриране на Исмаел Сайбари.

"Филипсите" обаче започнаха вдъхновено втората част и в 56' Люк де Йонг изравни от дузпа с 28-ия си гол от началото на сезона. Наказателният удар беше отсъден за фал на Матс Хумелс срещу Тилман. Въпреки бурните протести в жълто-черно, проверката с VAR подкрепи решението на рефера Сърджан Йованович.

ПСВ опита всичко до края, но не успя да преодолее отново стража Майер. Така има всички предпоставки за интригуващ реванш на Сигнал Идуна Парк на 13 март.