Реал Мадрид разнищи Ливърпул насред Анфийлд (ВИДЕО)

Кралският клуб крачи към четвъртфиналите на Шампионската лига

Реал Мадрид разгроми Ливърпул с 5:2 като гост в чакания с огромен интерес първи сблъсък между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига. Двубоят на Анфийлд бе повторение на финала в турнира през миналия сезон, спечелен с 1:0 от испанския гранд.

Тази вечер Ливърпул започна отлично - Дарвин Нуниес откри резултата още в 4' след атрактивно изпълнение. Голът, който уругваецът отбеляза в 3:10' е най-бързият за Ливърпул на Анфийлд в Шампионската лига.

Само 10 минути по-късно мърсисайдци покачиха на 2:0 - Мохамед Салах се възползва от грешка на вратаря Тибо Куртоа. По този начин Салах стана най-резултатният африканец в турнира със своите 44 попадения, като споделя рекорда с легендата Дидие Дрогба.

"Лос Бланкос" обаче се съвзеха от шока и възстановиха равенството преди почивката с две попадения на Винисиус Жуниор, за второто от които основна вина има стражът на Ливърпул Алисон.

Със своите 22 години и 224 дни крилото на Реал стана най-младият с два гола срещу Ливърпул на Анфийлд в двубой от евротурнирите от декември 1966 г. насам. Тогава, на 19 години и 233 дни, Йохан Кройф прави същото с екипа на Аякс.

Грешките на домакините в защита не спряха и през втората част. Още в началото ѝ Едер Милитао оформи обрата, преди Карим Бензема да се разпише в 55' и 67' за разгрома.

"Червените" от града на Бийтълс допуснаха 4 или повече попадения на Анфийлд в европейски мач за първи път в историята.

Така Реал се превръща в кошмар за Ливърпул, като е спечелил 6 от последните им 7 срещи, при едно равенство и голова разлика 16:4.

Реваншът е насрочен за 15 март (сряда) и ще се играе на Сантиаго Бернабеу в Мадрид. Двубоя можете да проследите пряко по bTV Action от 22:00 ч., а коментарното ни студио, по традиция, започва половин час по-рано.