Сака отстреля Севиля и напусна контузен (ВИДЕО)

Арсенал крачи към осминафиналите на Шампионската лига

Арсенал крачки към осминафиналите на Шампионската лига! "Артилеристите" победиха с изненадваща лекота с 2:0 гостуващия Севиля - носител на трофея в Лига Европа, в мач от четвъртия кръг на група 2.

В герой за тима на Микел Артета се превърна Букайо Сака, който блесна с гол и асистенция, но получи контузия и бе заменен принудително 5 минути преди края.

Така лондончани удължиха на 8 мача серията си без поражение у дома във всички турнири. С успеха Арсенал събра 9 точки на върха в групата, пред ПСВ Айндховен и Ланс с по 5, а Севиля е на дъното с едва 2.

Загубата удължи мъките на Севиля в евротурнирите далеч от дома. Андалусийците нямат победа в 15 поредни мача.

"Топчиите" навлязоха в двубоя с амбицията да се реваншират на феновете си за двете поредни загуби - 1:3 от Уест Хем за Купата на лигата и 0:1 от Нюкасъл.

Арсенал доминираше, но трябваше да чака до 29', когато Сака се измъкна след страхотно подаване на Жоржиньо и намери Леандро Тросар - 1:0. Попадението е второ за белгиеца в турнира през сезона.

Гостите се бранеха и завършиха първа част без да отправят удар към вратата, пазена от Давид Рая.