Шампионска лига се завърна с цели 10 гола за една вечер

Започна предварителният кръг на квалификациите

Само 24 дни след като видяхме как "Реал" Мадрид победи "Ливърпул" на финала в Париж и грабна красивия трофей, Шампионска лига отново е тук!

Най-силният европейски клубен турнир по традиция започна сезон 2022/2023 с два мача от предварителния кръг на квалификациите. Той е под формата на мини турнир и тази година домакин е Рейкявик.

В полуфиналите видяхме общо 10 гола!

"Интер Ескалдес" от Андора победи с 2:1 "Ла Фиорита" от Сан Марино. В другата среща домакините от "Викингур" (Исландия) не оставиха шанс на "Левадиа" от Естония и записаха разгром с 6:1.

Чисто хронологично първият гол в Шампионската лига за сезон 2022/2023 е дело на аржентинец. Става дума за 36-годишният Данило Езекил Риналди от "Ла Фиорита", който се разписа във втората минута на продължението на първото полувреме срещу андорския съперник на своя тим.

Победителят в предварителния кръг ще се реши на 24 юни в мач между "Викингур" и "Интер Ескаладес". Този тим ще играе срещу "Малмьо" в първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Българският шампион "Лудогорец" вече знае своя съперник за тази фаза. На 5 юли разградчани посрещат черногорския "Сутиеска", а реваншът е седмица по-късно в Подгорица.