Сити смаза и детронира Реал в Шампионската лига (ВИДЕО)

Тимът на Пеп Гуардиола излиза срещу Интер в спора за трофея

Манчестър Сити смаза и детронира Реал (Мадрид) в полуфиналите на Шампионската лига! Тимът на Пеп Гуардиола стигна до спора за трофея, след като разгроми кралския клуб с 4:0 у дома в реванша (1:1 в Испания преди седмица).

В герой за "гражданите" тази вечер се превърна Бернардо Силва, с чиито попадения в 23' и 37' английският тим си осигури солиден аванс на почивката. Португалецът стана третият, отбелязвал поне два гола в полуфинал срещу Реал в турнира. Преди него бяха Лионел Меси с Барселона през 2011 г. и Роберт Левандовски за Байерн (Мюнхен) през 2013 г.

Съотношението на силите не се промени и през втората част, когато Мануел Аканджи покачи на 3:0 в 76', преди резервата Хулиан Алварес, заменил Арлинг Холанд, да оформи крайния резултат в първата минута от добавеното време.

Така на 10 юни (събота), в Истанбул (Турция), Сити ще се изправи срещу Интер във финала. "Нерадзурите" се класираха за него с две победи над вечния си враг Милан (2:0 и 1:0).

За "небесносините", които изравниха рекорда на Ливърпул от 2009 г. за най-изразителен успех срещу Реал в турнира, финалът ще бъде втори в историята. При предишния през сезон 2020/2021 отборът на Гуардиола отстъпи с 0:1 на Челси.

Любопитното е, че Сити и Интер ще се сблъскат в официален двубой за първи път. Последният такъв случай във финал на Шампионската лига е от паметната 2005-а, когато Ливърпул сломи Милан с дузпи... също в Истанбул.

В Турция Гуардиола ще преследва първи триумф в най-престижната клубна надпревара начело на Сити, както и победа №101 в Шампионската лига. Повече от испанския специалист имат само Сър Алекс Фъргюсън (102) и Карло Анчелоти (107).

Мачът в Истанбул може да се окаже възможност за него да оформи требъл през настоящата кампания. "Гражданите" са близо до четвърта поредна шампионска титла в Англия, имат и финал за ФА Къп срещу големия съперник Манчестър Юнайтед преди сблъсъка с Интер.