Сити разнищи Байерн в нова паметна вечер за Холанд (ВИДЕО)

Тимът на Гуардиола крачи към полуфиналите в Шампионската лига

Гръмка победа за Манчестър Сити в Шампионската лига! Тимът на Пеп Гуардиола спечели с 3:0 срещу гостуващия Байерн в първи мач от четвъртфиналите на Шампионската лига.

Под проливния дъжд на Етихад Стейдиъм в герой за "гражданите" се превърна суперзвездата Арлинг Холанд.

Родри откри резултата след страхотен далечен изстрел в 27', а шоуто на Холанд започна през втората част. Норвежкият таран се отчете с брилянтно центриране към Бернардо Силва, който покачи на 2:0 с глава в 70'. Шест минути по-късно Холанд оформи класическия успех, засичайки подаване на Джон Стоунс.

Голът е под №45 за Холанд във всички турнири от началото на кампанията, с което той постави рекорд за играч от английската Висша лига. По 44 вкараха Мохамед Салах за Ливърпул през сезон 2017/2018 и Рууд ван Нистелрой с екипа на Манчестър Юнайтед през 2002/2003.

Байерн допусна първа загуба в Шампионската лига през настоящата кампания. Поражението е и най-тежкото за баварците в турнира от 2017 г. насам - 0:3 от Пари Сен Жермен като гост в груповата фаза.

Така Сити взе солиден аванс преди реванша на Алианц Арена в Мюнхен на 19 април (сряда), който ще бъде предаван пряко по bTV Action от 21:30 ч.