Сити се нуждаеше от германци, за да се върне към победите (ВИДЕО)

Тимът на Гуардиола този път не унижи Лайпциг, вижте всички резултати в ШЛ

Манчестър Сити се завърна към победите! Тимът на Пеп Гуардиола се наложи с 3:1 при гостуването си на Лайпциг в мач от втория кръг в група 7 на Шампионската лига.

Успехът за "гражданите" идва след две поредни загуби - 0:1 от Нюкасъл за Купата на лигата и 1:2 от Уулвърхемптън във Висшата лига.

Победата е под №17 за носителя на трофея в Шампионската лига срещу германци. Сити има само едно поражение в 22-ата си сблъсъка с представители на Бундеслигата.

За "червените бикове" остава утехата, че избегнаха повторение на унизителното 0:7 в осминафиналите през миналия сезон.

Тази вечер Фил Фоудън даде аванс на Сити в 25', но Лоис Опенда изравни в началото на втората част.

Гостите трябваше да чакат до последните минути, когато стигнаха до трите точки благодарение на появилия се като смяна Хулиан Алварес.

Световният шампион отново засенчи Арлинг Холанд - разписа се в 84', след което подаде на друга резерва - Жереми Доку, оформил крайното 3:1 в добавеното време.

Всички резултати и голмайстори тази вечер:

Група 5

Атлетико Мадрид - Фейенорд 3:2
0:1 Марио Ермосо (7-автогол), 1:1 Алваро Мората (12), 1:2 Давид Ханцко (34), 2:2 Антоан Гризман (45+3), 3:2 Алваро Мората (47)

Селтик - Лацио 1:2
1:0 Киого Фурухаши (12), 1:1 Матиас Весино (29), 1:2 Педро (90+5)

Група 6

Борусия Дортмунд - Милан 0:0

Нюкасъл - ПСЖ 4:1
1:0 Мигел Алмирон (17), 2:0 Дан Бърн (39), 3:0 Шон Лонгстаф (50), 3:1 Люка Ернандес (58), 4:1 Фабиан Шер (90+1)

Група 7

Цървена звезда - Йънг Бойс 2:2
1:0 Шериф Ндиайе (35), 1:1 Филип Угринич (48), 1:2 Седрик Итен (60-дузпа), 2:2 Осман Букари (88)

РБ Лайпциг - Манчестър Сити 1:3

Група 8

Антверпен - Шахтьор Донецк 2:3
1:0 Арбнор Муя (3), 2:0 Мишел-Анже Баликвиша (34), 2:1 Данило Сикан (49), 2:2 Ярослав Ракицкий (71), 2:3 Данило Сикан (76)

Порто - Барселона 0:1
0:1 Феран Торес (45+1)