"Сити" спечели битката, но не и войната с "Атлетико"

Гол на Кевин Де Бройне даде крехък аванс на "гражданите"

"Манчестър Сити" взе минимален аванс срещу "Атлетико" Мадрид в Шампионската лига. "Гражданите" спечелиха с 1:0 у дома в първия сблъсък между двата тима от четвъртфиналите.

На "Етихад Стейдиъм", англичаните доминираха, а съперникът разчиташе на контраатаки. "Сити" завърши двубоя с 15 удара, докато "дюшекчиите"... не отправиха нито един. Победното попадение за тима на Пеп Гуардиола отбеляза Кевин Де Бройне в 70', когато оползотвори подаване на влезлия като резерва Фил Фоудън.

Последният вече има 7 асистенции в Шампионската лига. С повече за клубове от Висшата лига в турнира преди да навърши 22 години е само Сеск Фабрегас (10), докато 6 има Тио Уолкът, а с по 5 са съотборникът на Фоудън - Рахийм Стърлинг, и Трент Александър-Арнолд.

Същевременно голът на Де Бройне е под №11 за него в Шампионската лига, като почти половината от тях са в четвъртфиналите - 5. Белгийският плеймейкър има попадения срещу 4 испански тима - "Реал" Мадрид, "Барселона", "Севиля" и "Атлетико", а по-голям кошмар за представители на Ла Лига е единствено Дидие Дрогба, отбелязвал на 5 различни отбора.

"Сити" се наложи в първия мач от елиминационен сблъсък в Шампионската лига за пети пореден път. Предишните жертви на "небесносините" са "Борусия" Мьонхенгладбах, "Борусия" Дортмунд, "Пари Сен Жермен" и "Спортинг" Лисабон.

Мениджърът на "гражданите" Пеп Гуардиола записа 15-ата си победа в елиминациите начело на тима, подобрявайки своето постижение с "Барселона" от периода 2008-2012.

Реваншът в Мадрид е следващата седмица - на 13 април (сряда) от 22:00 ч., пряко по bTV Action.