Ударни начало и край класираха Борусия на четвъртфинал в ШЛ

Германците сразиха ПСВ Айндховен у дома в реванша

С голове в началото и в края на двубоя Борусия Дортмунд победи ПСВ Айндховен с 2:0 у дома и продължава към четвъртфиналите на Шампионската лига. Бе Фау Бе се класира с общ резултат 3:1 (1:1 в Нидерландия).

"Филипсите" започнаха кошмарно и вратарят Валтер Бенитес трябваше да показва класа при удар на Ян Матсен още във 2'. Минута по-късно обаче Джейдън Санчо откри резултата с удар от дистанция, намерил долния ляв ъгъл.

Юлиан Брандт и Дониел Мален направиха пропуски за "черно-жълтите" до почивката, а за гостите възможности пропиляха Гуус Тил, Йохан Бакайоко и Люк де Йонг.

Второто полувреме също предложи равностойна игра, а Никлас Фюлкруг мислеше, че е покачил на 2:0 четвърт час преди края. Попадението му обаче беше отменено заради засада след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

ПСВ не бе далеч от вкарване на мача в продължения, но Де Йонг стреля над вратата в четвъртата минута от добавеното време. В петата влезлият като резерва за Борусия Марко Ройс сложи точка на спора при контраатака.

Така носителят на трофея от 1997 г. стигна до фазата на най-добрите 8 за първи път от 3 години. За ПСВ остава да се фокусира върху изявите си в нидерландския шампионат, в който няма загуба от началото на сезона.