Златната резерва Лукаку срази Порто в края (ВИДЕО)

Безценен успех за Интер в осминафиналите на Шампионската лига

Ромелу Лукаку влезе като резерва и донесе безценен успех за Интер в осминафиналите на Шампионската лига. Таранът се разписа в 86' за 1:0 срещу Порто в Милано. Така "нерадзурите" прекъснаха впечатляващата серия на съперника от 23 мача без загуба във всички турнири

Интер стигна до елиминациите за първи път от десетилетие и очаквано подходи предпазливо. Лаутаро Мартинес и Хакан Чалханоглу пропуснаха добри възможности за домакините през първата част, преди Марко Груич от Порто да бъде спрян отлично от вратаря Андре Онана, а Галено да се провали при добавката.

Малко преди почивката Алесандро Бастони от миланския гранд пропиля най-чистото положение до момента.

През втората част Онана отново показа класа с двойно спасяване, а в 78' Порто остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Отавио след фал срещу Чалханоглу.

Интер се възползва от численото си превъзходство чрез Лукаку 4 минути преди края. Появлият се като смяна белгиец стреля с глава в дясната греда, но топката се върна при него и този път той не сбърка.

Така Интер няма поражение в шест поредни мача, а треньорът Симоне Индзаги спечели първия дуел с бившия си съотборник от Лацио Серджо Консейсао. Двамата ще се срещнат и на 14 март (вторник) за реванша на португалска земя.