Звезда подразни Сити и едва се размина с разгром (ВИДЕО)

Тимът на Пеп Гуардиола започна защитата на трофея си с обрат

Носителят на трофея в Шампионската лига Манчестър Сити започна защитата му с победа. Тимът на Пеп Гуардиола изненадващо губеше с 0:1 на полувремето от гостуващия Цървена звезда, но стигна до обрат за крайното 3:1.

Тази вечер, на Етихад Стейдиъм, Сити доминираше преди почивката В 45' обаче Осман Букари се озова очи в очи със стража Едерсон и шокира фаворита.

Любопитно съвпадение - крилото се разписа минута след смяната на контузения Бернардо Силва, както направи и при загубата с 2:3 на Гана от Португалия в груповата фаза на световното първенство в Катар. Тогава това се случи в 89'.

Шокът върна "гражданите" към последното им поражение при домакинство в евротурнирите - преди близо 5 години.

През втората част английският шампион не остави шанс на аутсайдера. Намиращият се в отлична форма Хулиан Алварес изравни след извеждащ пас на Арлинг Холанд още в 47'.

След час игра Сити вече водеше - Алварес отправи нещо средно между изстрел и центриране от пряк свободен удар, вратарят Омри Глазер се намеси нескопосано и топката се оплете в мрежата зад него.

Точка на спора в 73' сложи Родри. За него попадението е трето от началото на сезона и 20-то с небесносинята фланелка.

Сити пропусна да разгроми Звезда - завърши с 37 удара. Стражът на сръбския гранд Глазер може и да сбърка при втория гол, но направи цели 13 спасявания.

В другия мач от тази група Лайпциг спечели с 3:1 като гост на Йънг Бойс. Мохамед Симакан даде аванс на "червените бикове" още в 3', но Мешак Илия изравни за швейцарците в 33'. Отборът на Марко Розе изкова успеха с попадения на Ксавер Шлагер в 73' и резервата Бенямин Шешко във втората минута от добавените 5.

В следващия кръг - на 4 октомври, Лайпциг приема Сити, докато Йънг Бойс ще гостува на Звезда.