"Ботев" Пловдив се бори, но АПОЕЛ взе своето

"Канарчетата" отпаднаха от евротурнирите

"Ботев" Пловдив се бори, но отстъпи с 0:2 при гостуването си на фаворита АПОЕЛ Никозия в реванша. Така "канарчетата" приключиха европейското си участие във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Първият двубой завърши с нулево равенство, което даде надежди на "Ботев" за подвиг.

Тази вечер обаче АПОЕЛ взе своето чрез Исак Чебаке и Йоргос Ефрем.

В първата минута от добавеното време на първата част домакините излязоха напред в резултата. Чебаке получи подаване от Димитрис Теодору на границата на наказателното поле, след което десният краен бранител финтира Па Конате и стреля, а топката се отклони от тялото на капитана Виктор Генев и влетя неспасяемо във вратата на Хидайет Ханкич. Така почивката дойде при 1:0.

В третата минута от добавеното 6-минутно продължение на мача АПОЕЛ сложи точка на спора с второ попадение. Резервата Ефрем си спечели нарушение пред наказателното поле на "Ботев", след което изпълни прекия свободен удар и не остави шансове на Ханкич, реализирайки за 2:0.

Така тимът от Никозия продължава напред към третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, където ще срещне "Кизилжар". Казахстанците отстраниха хърватския "Осиек" с общ резултат 2:0.

Съставите:

АПОЕЛ: 27. Вид Белец - 14. Исам Чебаке, 15. Хосе Анхел Креспо, 2. Антреас Каро, 3. Франко Ферари (Христос Уилър 84') - 6. Муртас Даушвили, 44. Кингсли Сарфо - 21. Димитрис Теодору (Георге Ефрем 84'), 20. Далсио, 19. Мариос Илиа (Антон Маглица 63') – 77. Диумерси Ндонгала (К) (Янис Сациас 77')

"Ботев": 13. Хидайет Ханкич - 44. Роберто Пунчец, 18. Самуел Супрайен, 4. Виктор Генев (К) - 17. Николай Минков, 21. Точукви Ннади (Дилан Мертенс 46'), 15. Джеймс Ето‘о, 22. Реда Рабей, 3. Па Конате (Мартин Секулич 68') - 10. Емануел Току, 7. Мохамед Брахими