Ефектът "Дерменджиев": Лудогорец удари Фенербахче с 2:0

Шампионите събраха 6 точки в Лигата на конференциите и гледат към елиминациите

Лудогорец записа престижна и същевременно много важна победа над Фенербахче - 2:0 в мач от четвъртия кръг от груповата фаза на Лигата на конференциите. Точни в Разград бяха Якуб Пьотровски (17-а минута) и Руан Секо в добавеното време.

Турският гранд остава лидер във временното класиране в група Н с актив от 9 точки, а българският шампион е трети с 6. Нордселанд има 7, а Спартак Търнава – 1.

В следващия кръг Лудогорец гостува на словаците, а Фенербахче има визита в Норвегия. Тимът на Георги Дерменджиев гледа смело към едно от първите две места и продължаване към елиминациите.

Пьотровски откри резултата с блестящ изстрел от дистанция, който препарира вратаря на Фенербахче Доминик Ливакович. Гостите опитаха да приложат натиск, но домакините организираха по-опасните атаки в двубоя.

Във втората минута на продължението след поредното бързо нападение Руан Секо сложи точка на сблъсъка.