Левски сломи Апоел и мечтае, Роналдо герой

„Сините“ срещу Айнтрахт Франкфурт в плейофите на ЛК

Левски продължава да мечтае в Лигата на конференциите! "Сините" се класираха за плейофната фаза, след като победиха с 2:1 гостуващия Апоел Беер Шева в страхотна драма пред пълните трибуни на ст. Георги Аспарухов.

Така столичният гранд се класира за следващия кръг с общ резултат 2:1 (0:0 в Израел преди седмица).

В плейофите Левски ще се изправи срещу германския Айнтрахт Франкфурт - носител на трофея в Лига Европа от 2022 г.

Тази вечер Левски създаде няколко ситуации още в началните минути, но не се възползва от тях. Уелтън стреля веднъж неточно, Асен Митков изпрати топката в ръцете на вратаря Офир Марциано, а центриране на Патрик-Габриел Галчев премина малко над главата на непокрития Рикардиньо.

Следващото центриране на Галчев обаче бе по конец. В 15' българският национал изпрати топката към далечната греда и Уелтън я засече с глава в мрежата на израелците - 1:0.

Апоел също създаде две опасности и те бяха с българско участие. Националът Йоан Стоянов, който започна като титуляр за гостите, отправи два далечни удара, блокирани от "синята" отбрана.

Апоел стигна до първото си чисто положение в началото на второто полувреме. В 57' Стоянов получи топката в наказателното поле, преодоля бранител на Левски и се озова сам срещу Пламен Андреев. Ударът на нападателя попадна в крака на стража и топката излезе в корнер.

Апоел изравни в 79' чрез Стоянов, който този път бе точен с далечен удар. Андреев изби много опасен шут в корнер, след чието изпълнение Роналдо изчисти топката на близка греда. Тя обаче попадна на волето на Стоянов, който преодоля вратаря на Левски.

Роналдо обаче се превърна в герой за "сините" в шестата минута на добавеното време на срещата. Левски направи контраатака и удар на Джавад Ел Джемили бе блокиран от защитник на Апоел. Топката попадна в Роналдо, който преодоля хладнокръвно стража на гостите за крайното 2:1.

Коментара на треньора Николай Костов след драматичния успех - вижте във видеото най-горе.