"Син" шведски кошмар свири Левски - Айнтрахт

Беше четвърти рефер при срамна загуба за столичния гранд

"Син" шведски кошмар ще свири Левски - Айнтрахт Франкфурт! Съдийска бригада начело с Адам Ладебек идва в София за първия мач между двата тима от плейофите в Лигата на конференциите на 24 август.

31-годишният Ладебек е бил рефер само на 4 мача от евротурнирите. Той бе четвърти съдия при срамната загуба за Левски с 0:4 от АЕК Ларнака на 1 август 2019 г. в реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Тогава и четирите попадения за съперника вкара македонецът Иван Тричковски. Левски бе елиминиран с общ резултат 0:7.

Ладебек има и друг мач с българско участие. На 22 март 2022 г. той бе четвърти рефер при поражението на юношеските ни национали (U17) с 1:2 от Португалия в европейска квалификация. Цял мач за "лъвовете" във въпросния двубой записаха двама от настоящия състав на Левски - Асен Митков и Антоан Стоянов.

На 24 август асистенти на Ладебек ще бъдат сънародниците му Мехмет Чулум и Даниел Юнг, а четвърти съдия - Виктор Волф.