Българче от Moto 4 е №1 в Испания

Никола Николаев започна сезона с победа

Никола Николаев започна сезона с победа и лидерство в клас Moto 4 на испанския пистов шампионат.

12-годишното българче впечатли със своите изяви през уикенда, когато спечели съботното състезание и зае трето място в неделния старт.

Първият кръг се проведе на пистата "Херес де ла Фронтера", като участваха 26 пилоти от цял свят.

В първия старт Николаев се представи страхотно и не остави шанс на конкуренцията до финала.

Във второто състезание родният талант водеше почти през цялото време, но в последната обиколка, след сблъсък с друг пилот, беше изпреварен и завърши трети с фотофиниш, оставайки само на 84 хилядни от втора победа.

Така, след началото на сезона в испанския супербайк шампионат, Николаев е лидер в класирането на клас Moto 4 с 41 точки.

Той не скри, че е щастлив от отличния старт: "Уикендът мина много добре. В първото състезание стартирах пети, но изпреварих някои от силните си съперници и победих. Вече мисля за следващия старт, където отново ще се опитам да спечеля."

На 23 и 24 април Николаев ще стартира на писта "Рикардо Тормо" във Валенсия.