Българче покори Каталуния в Moto 4

Никола Мирославов спечели и неделното състезание

Два старта и две победи за Никола Мирославов в състезанията от испанския пистов шампионат в клас Moto 4! Българчето триумфира и в оспорваната неделна надпревара.

Мирославов имаше полпозишън след съботния успех, обаче отново допускаше да бъде изпреварван на правите и наваксваше на завоите. Битката се реши в последните обиколки, като младият ни пилот финишира с един мотор преднина.

Вчера бе по-различно - Мирославов стартира от второто място, но поведе колоната на няколко пъти в хода на състезанието. Ключовата се оказа последната обиколка, в която той вдигна оборотите, за да пресече първи финалната права.

"Много съм доволен, беше трудно състезание. Голяма битка водихме през цялото време. Останалите ме изпреварваха на правите, аз обаче ги изпреварвах на завоите. В един момент спряха състезанието, на лидера му се повреди моторът и се наложи да тръгне последен. В последната обиколка бях четвърти, успях да ги изпреваря на един завой, после на правата пак ме задминаха, но в последния завой отново излязох първи и спечелих.", обобщи шампионът.

След двойния успех на писта "Каталуня", Никола излезе на трето място в класирането в шампионата със 119 точки, като пред него са само Андрес Гарсия Гонсалес (128) и Алваро Лукас Естеве (133).

До края на испанския пистов шампионат в клас Мото 4 остават надпреварите на "Моторленд Арагон", "Навара" и "Херес".