България с четирима четвъртфиналисти в Ташкент

Рами Киуан продължи отличното представяне на боксьорите ни на световното

България вече има четирима четвъртфиналисти на световното първенство по бокс в Ташкент (Узбекистан)! Рами Киуан попадна сред най-добрите 8 в кат. до 75 кг, след като се наложи с пълно съдийско единодушие (30:27, 29:28, 29:28, 29:28, 30:27) над сириеца Ахмад Госон.

Националът показа обичайния си стил на игра - с много движение по ринга и светкавични атаки към главата на съперника, което напълно отчая Госон. Българинът спечели всеки един от трите рунда на мача и се нуждае от само още една победа, за да си гарантира поне бронзов медал от турнира.

На полуфиналите младият ни боксьор ще се бие с победителя от двойката между Йоенли Ернандес от Куба и Отгонджаргал Джаргал от Монголия.

Преди Киуан за четвъртфиналите се класираха Ергюнал Себахтин в кат. до 48 кг, Хавиер Ибанес в кат. до 57 кг и Радослав Росенов в кат. до 60 кг. Това показва сериозен напредък за водения от Жоел Арате национален отбор, тъй като на предишното световно първенство в Белград единствено Ибанес стигна до място в топ 8 на света.