Калейн взе и сребро на Световните игри

Турнирът е генерална репетиция за световното първенство

Боряна Калейн спечели и сребърен медал на лента в турнира по художествена гимнастика на Световните игри в Бирмингам (САЩ). Българката се нареди втора с отлична композиция, оценена с 32.650. За нея това е второ отличие след златото на обръч.

Над всички бе Дария Атаманов (Израел) с 32.750 точки, а трета завърши Виктория Оноприенко (Украйна) с 31.750.

Във финала на бухалки Калейн допусна грешка, която я остави на четвърто място с 31.350 точки. Ева Брезалиева остана пета с 30.600 точки.

Шампионка на бухалки стана София Рафаели (Италия) с 33.050 точки, следвана от Даря Атаманов с 32.650 и Екатерина Веденеева (Словения) с 32.200.

Калейн записа и пето място на топка вчера, когато допусна неточност и остана извън медалите.

Световните игри са генерална репетиция за световното първенство в София от 14 до 18 септември. Турнирът е за спортове, които не намират място в олимпийската програма и няма многобой, а само квалификации и финали.