Никола Цолов 8-и на "Спа"

Днес обаче не се раздаваха точки за най-бързите

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши на 8-о място в спринтовото състезание от деветия кръг за сезона.

Това е първото класиране на дебютанта на ART Grand Prix в топ 10 и зоната на точките.

Но днес не се раздаваха точки за най-бързите, тъй като колоната не успя да запише две поредни обиколки без кола на сигурността или виртуална кола на сигурността.

Мократа "Спа" се оказа трудно препятствие за голяма част от тридесетте пилоти, участващи във Формула 3. Станаха много инциденти, основно зад Никола и колата на сигурността излиза на три пъти на пистата.

Никола стартира 8-и, загуби за кратко осмото място, но почти веднага си го върна. След това се задържа без проблеми на тази позиция и при прекъсванията заради колата на сигурността, имаше една възможност за атака на 7-ото място, заемано от бившия му съотборник Хю Бартър, но австралиецът се защити.

На финала българинът завърши 8-и, в зоната на точките, но без точки, както и останалите пилоти в челото.

Снимка: Личен архив

Уикендът на "Спа" продължава утре с основното състезание, в което Цолов стартира пети след страхотната квалификация, която направи вчера.

Снимка: Георги Тодоров-младши/LAP.bg