Никола Цолов за bTV: Видях много български знамена (ВИДЕО)

Сезонът върви чудесно и това е от огромно значение за следващата година

Благодарен съм на всички българи за подкрепата. Видях много български знамена на трибуните.

Това заяви за bTV Никола Цолов след историческата си първа победа в основно състезание от Формула 3. Младият пилот триумфира на пистата "Хунгароринг" край Будапеща, след като потегли от втора позиция.

"Супер щастлив съм от победата. Това е голямо постижение за мен, особено във фючър състезанието.

В последните кръгове нямах толкова късмет, особено в квалификацията. Този път обаче просто всичко се събра в един момент.

Вчера за жалост не завърших, но днешната победа означава много за мен. Реално сезонът върви чудесно, във всеки старт имам прогрес. Това е от голямо значение за следващата година и за бъдещето като цяло", заяви Цолов.

Дотук Българския лъв спечели спринтовете в Монако и Австрия. Повече победи от него през сезона има единствено Линдблад (2 в спринтовете и 2 в основните стартове).

Българинът се изкачи на осмо място в генералното класиране на Формула 3 два кръга преди края. Той има 75 точки и изостава на 44 от лидера Габриеле Мини, който финишира 12-и в Будапеща.

Сезонът продължава следващата седмица със стартовете на пистата "Спа" в Белгия. Цолов няма да може да стартира на любимото си трасе заради наказанието, което му беше наложено по-рано през годината.