Новините, каквито бяха преди 20 години (ВИДЕО)

Ивет Лалова, Дейвид Бекъм и две българки в НБА

Една от рубриките в новото предаване на спортната редакция на bTV - "Спортен нюзрум" е - "Новините, каквито бяха".

Днес върнахме лентата 20 години назад. Какви бяха новините на 12 септември 2004 г.

Първата новина е за Ивет Лалова. Тогава тя печели сребърен медал в спринта на 100 м от шестия турнир на Златната лига по лека атлетика в Берлин. Българката финишира за 11.19 секунди, с пет стотни повече от победителката Деби Фъргюсън от Бахамите.

Втората новина е баскетбол - връщаме се след победа над Полша. В отбора са две момичета, оставили следа и в женската НБА - Гергана Славчева и Албена Брънзова.

"Щях да съм щастлива тя да ми е треньорка. Съпруга е на Венци Симеонов, който е треньор на волейболния Хебър", вметва Петър Бакърджиев.

В емисията има място още да футбол, Реал Мадрид, Дейвид Бекъм, Роберто Корлуш и класиране след първия кръг на италианската Серия А. Виждаме имената на Сиена, Месина и Реджина, които отдавна не са в елита.