Само проклятие може да спре Верстапен и Ред Бул (СНИМКИ)

14 старта, 14 победи за "биковете"

"Проклятието на Розберг". С това се шегуват феновете във Формула 1. Прави го и самият германец, когато стане дума какво може да спре невероятния сезон на Ред Бул и Макс Верстапен.

За какво става дума? Всеки път когато шампионът от 2016 г. се снима пред някой от боксовете на отборите, тимът задължително не печели.

След като седемкратният световен шампион Люис Хамилтън спечели полпозишън в Унгария, падна до четвърта позиция още в първата обиколка. Причината? Феновете шеговито сочат Розберг, който беше споделил селфи пред машините на Мерцедес.

Същото се случи и когато той подкрепи Ферари на легендарната "Монца" – Карлос Сайнц поведе колоната, но беше изпреварен от Макс Верстапен, който и спечели състезанието. Нидерландецът записа своята десета поредна победа и подобри рекорда на Себестиан Фетел, който е с 9.

По този повод Нико сподели, че би се снимал с Макс, стига това да е достатъчно да прекрати доминацията на "червените бикове". От 14 старта от началото на кампанията в най-популярния спорт на 4 губи, Верстапен е записал 12 победи и два пъти е финиширал втори. Все още нито един друг отбор не е записал победа през 2023 г.

Отборът на Макларън, който значително напредна в последните състезания, постави надпис "Без селфита на Розберг" пред бокса си, за да се предпази от лош късмет.

"Проклятието на Розберг" се простират и извън света на Формула 1 – по време на световното първенство по футбол в Катар в края на миналата година той открито подкрепяше Мароко...докато и "атласките лъвове" не отпаднаха.

Автор: София Николова