Ски талант спечели "Тур дьо Франс" във Велинград (ВИДЕО)

На късата дистанция от 57 км най-добър е бившият национал Данаил Петров

Борислав Хаджистоянов спечели дългата дистанция от 102 км в първото издание на L`Etape Bulgaria от Tour de France.

Той измина дистанцията за 2:56.57 ч.

На късата дистанция от 57 км най-добър е именитият колоездач и бивш национал Данаил Петров, който пребори трасето за 1:44.51 ч.

Най-бързи сред жените се оказаха Виктория Данова в 102-километровата дистанция и Йоана Вълканова в 57-километрова дистанция.

Четиримата спечелиха легендарните жълти фланелки, които са емблема на състезанието.

Големият победител Борислав Хаджистоянов е млада надежда в ски спорта, но във Велинград доказа, че успешно покорява планината и с велосипед.

Б

ългарският етап от легендарното състезание "Тур дьо Франс" събра на едно място над 850 любители и професионалисти в колоезденето във Велинград.

Десетки състезатели в няколко възрастови категории при мъжете и жените отнесоха купи, както и зелени фланелки за най-бърз спринтьор, бели - за най-млад състезател и бели на червени точки – за най-добър катерач.

Катерачите заслужиха приза с изчакването на гравел отсечката между селата Цветино и Горна Дъбева, подготвена според изискванията от една най-авторитетните пътно-строителни компании - „Грома Холд“, която е основен партньор на събитието.

Това според Антоан Квирст от френския лицензодържател A.S.O. направи етапа в България - уникален.