Страхотна българска победа в Шампионската лига по футзал

Амиго Северозапад разби с 4:1 австрийци в Арена София

Първенецът на България по футзал Амиго Северозапад започна с фантастична победа с 4:1 над австрийския Диамант Линц участието си в тазгодишните квалификации на Шампионската лига.

В мач, превърнал се в истинско шоу и с горещата подкрепа на родната публика в "Арена София", българският представител започна срещата изключително силно и успя да открие резултата в самото начало на първата част. Още в третата минута гостите от Австрия останаха временно в намален състав, след като Александър Милованович фаулира откъсващия се Петро Сенюк.

Играчите на Амиго се възползваха по най-добрия начин от численото си преимущество и само минута по-късно Цветелин Анжелов не остави никакви шансове на Бекир Ходжич с плътен удар с левия крак. Малко след това обаче Сеперович изравни за гостите, а до почивката нови голове не паднаха въпреки игровото предимство на Амиго.

След подновяването на играта съставът на българския шампион продължи да владее инициативата и в деветата минута на втората част Влади Бахъров намери с чудесен пас непокрития Сенюк, който със страхотен диагонален удар изведе Амиго отново напред в резултата.

В последните минути на двубоя гостите от Австрия решиха да рискуват максимално и пуснаха пети полеви играч в търсене на изравнително попадение, но футболистите на Амиго се възползваха по най-добрия начин от ситуацията. Пет минути преди края мълниеносна контраатака бе завършена по перфектен начин от Васил Кефа, който реализира третото попадение за българския първенец. Секунди преди последния съдийски сигнал отново украинецът Кефа оформи крайния резултат.

В другия мач от квалификационната група на Шампионската лига, домакин на която е София, шведският Йоребро разгроми Тел Авив с 9:2. Програмата продължава с нови срещи в четвъртък, когато Амиго ще се изправи срещу Тел Авив в 18:00 ч.

Билети за мачовете, които предлагат футзал зрелище от световно ниво, може да бъдат закупени в търговската мрежа на Eventim, както и на касите на “Арена София”. Всички приходи от продажбата им ще отидат в подкрепа на 8-годишната Поли, която се бори с детска церебрална парализа.