Други

Публикувано в  

bTV Спорт екип

Трета поредна победа за шахматистките ни на олимпиадата

Мъжете допуснаха първа загуба

Трета поредна победа за шахматистките ни на олимпиадата
 

Трета поредна победа за женския отбор на България на 45-ата шахматна олимпиада в Будапеща. Мъжкият ни тим обаче допусна първа загуба.

Европейските шампионки се наложиха с 3:1 точки над Словакия.

Белослава Кръстева даде тон с успех с белите фигури срещу Симона Бохничкова. След това бившата световна шампионка Антоанета Стефанова победи Зузана Борошова, а Гергана Пейчева направи реми с Ема Валтер. В най-дългата партия - 106 хода, Нургюл Салимова и Ева Репкова не се победиха.

Мъжкият отбор на България отстъпи с 0,5:3,5 точки на САЩ, който е фаворит за златото.

18-годишният Момчил Петков направи реми с Рех Робсън с черните фигури след 36 хода. Иван Чепаринов загуби от Фабиано Каруана, Аркадий Найдич от Уесли Со, а Мартин Петров от Левон Аронян.

Утре предстои четвъртият от единайсетте кръга в унгарската столица.

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук