Други

Публикувано в  

bTV Спорт екип

Верстапен отговори на обвиненията на Хамилтън

Надвишили ли са "Ред Бул" позволения бюджет?

Макс Верстапен и Люис Хамитлън може и да не са в битка за световната титла във Формула 1 през този сезон, но двамата все пак кръстосаха шпаги по скандала Cashgate.

"Ред Бул", както и "Астън Мартин", бяха обвинени в превишаване на позволения бюджет от 145 млн. долара през 2021 г. Очаква се ФИА да разгледа случая и да се произнесе до понеделник (10 октомври).

"Мога да кажа само, че последните подобрения, които направихме, бяха преди година и те помогнаха. Но оттогава виждаме как "Ред Бул" прави корекции всеки уикенд. Имат поне 4 подобрения след "Силвърстоун", заяви Хамилтън, който загуби титлата в последната обиколка на миналия сезон.

"Ако бяхме похарчили 300 хил. паунда за ново крило, например, това щеше да направи разликата и да ни даде по-големи шансове. Надявам се да не съм прав за "Ред Бул". Вярвам, че Мохамед Бен Сулайем и ФИА ще отсъдят справедливо.", допълни седемкратният шампион.

"Според мен имаме основания да вярваме, че не сме нарушили правилата и всичко е наред, но ще разберем в понеделник. Това обаче е между ФИА и отбора, не зависи от мен. Аз съм тук, за да карам бързо и да постигам резултати", отвърна действащият шампион Верстапен, който се нуждае от само още една победа, за да подпечата втора поредна титла във Формула 1.

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук