Вива Макс Вегас

Победа №18 за сезона във Формула 1

Макс Верстапен с Ред Бул спечели своята победа №18 за сезон 2023 във Формула 1, след като триумфира в дебютната Гран при на Лас Вегас.

Историческото състезание, което може да се окаже най-гледаното в историята, предложи много екшън и драматични обрати. А сред гостите бяха спортни знаменитости като Юсейн Болт и Златан Ибрахимович.

Снимка: БГНЕС

Световният шампион получи наказание от пет секунди заради маневра срещу Шарл Льоклер с Ферари в началото, но навакса изоставането си и стигна до успеха.

Монегаскът води битка и с двамата пилоти на Ред Бул, а в края на състезанието изпревари Серхио Перес, за да стигне до второто място. Перес остана трети, а в топ 5 влязоха още Естебан Окон с Алпин и Ланс Строл с Астън Мартин.

"Публиката тук е прекрасна. Надявам се състезанието да е харесало на всички. Радвам се, че ще се върна тук следващата година", каза Лудия Макс.

Състезанието завърши преждевременно за Ландо Норис, който катастрофира още в третата обиколка.

Пилотът на Макларън не успя да овладее задната ос на болида си и се заби в огражденията на 14-и завой на пистата.

Впоследствие се наложи британецът да бъде откаран в болница, след като първоначалните прегледи от медицинския екип на пистата е показал, че има проблеми в областта на ребрата.