"Aйнтрахт" удари "Уест Хем" насред Лондон

Германският тим се уповава на историята и гледа към финала в Лига Европа

"Айнтрахт" Франкфурт продължава с отличното си представяне в Лига Европа! След като отстраниха "Барселона" в четвъртфиналите, тази вечер "орлите" победиха "Уест Хем" с 2:1 и гледат към финала в Лига Европа.

Германският тим може да се упове и на историята - не е отпадал в нито един от последните 10 случая, в които е спечелил първия мач от елиминационен сблъсък в евротурнирите.

Тази вечер "Айнтрахт" поведе още в 49-ата секунда, когато Ансгар Кнауф отбеляза най-бързия гол за тима в турнира. "Чуковете" бяха близо до изравняване в 14', но левият страничен стълб спря Джаръд Боуен.

Домакините все пак направиха резултата 1:1 в 21' чрез Михаил Антонио.

"Айнтрахт" бе по-активен до почивката, както и през втората част, а победното попадение отбеляза Дайчи Камада в 54'. Японският национал се разписа при добавката след отбит удар на Соу. В 79' топката се отби в дясната греда при удар на Камада.

В първата минута от добавеното време Боуен от "Уест Хем" пък нацели напречната греда със задна ножица.

Реваншът е на 5 май. Тогава ще се решава и спорът между "Лайпциг" и "Рейнджърс". Тази вечер германците се наложиха с 1:0 у дома, като единственото попадение бе дело на Анхелиньо 5 минути преди края.