Безобразен Юнайтед преклони глава пред Севиля (ВИДЕО)

Класически успех за андалусийци в Лига Европа

Отборът на Севиля затвърди репутацията си на страшилище в Лига Европа, отстранявайки Манчестър Юнайтед в четвъртфиналите. Андалусийците спечелиха с 3:0 у дома в реванша и продължават похода към рекорден седми триумф в турнира, след като двата тима завършиха 2:2 в Англия преди седмица.

Мачът на ст. Рамон Санчес Писхуан тази вечер започна както завърши сблъсъкът на Олд Трафорд - с грешка на Хари Магуайър. Капитанът на "червените дяволи" този път не си отбеляза автогол, но подари топката на Ерик Ламела, който подаде към Юсеф Ен-Несири за 1:0 в полза на домакините.

В края на първата част Севиля отбеляза второ попадение - дело на Лукас Окампос. То обаче не беше зачетено заради засада след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

Испанците все пак удвоиха аванса си в началото на второто полувреме, когато Люик Баде засече с глава центриране на Иван Ракитич от корнер.

Изправени пред първа загуба в Европа в последните си 11 мача, "червените дяволи" тръгнаха масирано напред. Стражът Ясин Бону спря Каземиро, а изстрел на Ваут Вегхорст беше блокиран от играча на мача Неманя Гудел.

Севиля сложи точка на спора в 81' чрез Ен-Несири. Мароканският нападател се възползва от нескопосано изчистване на вратаря Давид Де Хеа и покачи на 3:0.

В крайна сметка Севиля удължи на 5 двубоя серията си без поражение от Манчестър Юнайтед и се класира за фазата на най-добрите 4. Там селекцията на Хосе Луис Мендилибар ще мери сили с Ювентус, който елиминира Спортинг (Лисабон) с общ резултат 2:1, след 1:1 в Португалия и 1:0 у дома.