Фейенорд излъга Рома по пътя към отмъщението (ВИДЕО)

Ротердамци сложиха край на серията на „вълците“ срещу нидерландски отбори

Фейенорд победи с 1:0 гостуващия Рома в първия мач между двата тима от четвъртфиналите на Лига Европа. Единственото попадение в срещата беше страхотно воле на Матс Вифер в 53'.

Така нидерландците взеха частичен реванш за загубата с 0:1 във финала на Лигата на конференциите през миналия сезон. След седмица обаче двата отбора се сблъскват отново, този път в Рим.

Тази вечер, пред пълните трибуни на Де Кайп, Фейенорд и Рома направиха скучно първо полувреме. В края му Рома получи отлична възможност да поведе, но капитанът Лоренцо Пелегрини стреля в лявата греда от дузпа, отсъдена за игра с ръка.

Халфът може би нямаше да изпълни наказателния удар, ако звездата на Рома Пауло Дибала не бе напуснал терена принудително заради контузия още в 26'.

На почивката и Пелегрини беше сменен принудително, а в 58' тимът на Жозе Моуриньо понесе нов удар - Тами Ейбрахам също получи травма и отстъпи мястото си на Андреа Белоти.

До края Рома беше най-близо до изравняване в 63', когато двама играчи на домакините с мъка избиха топката от голлинията след удар с глава на Рожер Ибаниес.

Така Фейенорд сложи край на серията на Рома от 8 мача без поражение срещу отбори от Ередивизи.