Юнайтед изпусна спечелен мач с два автогола (ВИДЕО)

Магуайър влезе като смяна срещу Севиля и отново бе на „точното“ място

Фаворитът в Лига Европа - Манчестър Юнайтед, изпусна спечелен мач срещу Севиля в първия двубой между двата тима от четвъртфиналите. Срещата завърши 2:2, но "червените дяволи" пропиляха аванс от 2:0 заради два късни автогола - на Тайрел Маласия и Хари Магуайър.

Новоназначеният треньор на Севиля Хосе Луис Мендилибар бе направил 7 промени спрямо стартовия състав от шампионатния мач със Селта (2:2) през уикенда и това се отрази негативно на андалусийците. Домакините започнаха вихрено, а Марсел Забицер откри резултата още в 14'. В 21' австриецът удвои аванса на Юнайтед.

Севиля бе близо до намаляване на изоставането си малко преди почивката, когато удар на Танги Нианзу беше отразен от вратаря Давид Де Хеа, преди Рафаел Варан да изчисти от голлинията.

Още в началото на втората част Антъни удари греда след технично изпълнение, пропускайки да покачи на 3:0.

В 84' испанците стигнаха до 1:2, след като топката се отклони в Маласия и влетя в мрежата зад Де Хеа при остро центриране на резервата Хесус Навас.

Кошмарът за отбора на Ерик тен Хаг стана пълен във втората минута от добавеното време, когато Юсеф Ен-Несири отправи неточен удар, но топката се отби в главата на влезлия като смяна Магуайър и попадна в мрежата - 2:2.

Така в Севиля подхраниха надеждите си, че ще спазят традицията да триумфират в турнира при всяко свое класиране за фазата на най-добрите 8. За Юнайтед остава разочарованието от краха след почивката, макар че той не попречи на "червените дяволи" да удължат на 25 мача серията си без поражение на Олд Трафорд.

Задачата на Юнайтед в реванша идния четвъртък обаче беше усложнена от жълтия картон на Бруно Фернандеш, който ще бъде наказан за двубоя на испанска земя. "Червените дяволи" дадоха и друга свидна жертва - световният шампион Лисандро Мартинес получи тежка контузия и беше изнесен извън терена от аржентинските си съотборници Гонсало Монтиел и Маркос Акуня от Севиля.