Юнайтед надигна глава - вкара 4 гола на Бетис

Ювентус удържа Фрайбург

Манчестър Юнайтед спечели убедително с 4:1 Бетис и е съвсем близо до 1/4-финалите във втория по сила турнир на континента - Лига Европа.

Момчетата на Ерик тен Хаг успяха да надигнат глава след унижението, което им причини Ливърпул на "Анфийлд" преди дни - 0:7!

Тон за победата даде Маркъс Рашфорд още в 6-ата минута, но на почивката двата тима се оттеглиха при равенство 1:1, след като в 32-рата минута Перес изравни.

Но през второто полувреме "червените дяволи" бяха абсолютни господари на терена и след попадения на Антони, Бруно Фернандеш и Вегхорст за 4:1 почти обезмислиха реванша в Севиля.

Ювентус победи Фрайбург с 1:0 в друг 1/8-финал. Единствения гол отбеляза с глава Анхел ди Мария в 53-ата минута.

В останалите два късни мача - Севиля вкара два безответни гола на Фенербахче за 2:0, а Шахтьор и Фейенорд завършиха 1:1.