Ювентус избегна поражението от Севиля в сетния миг (ВИДЕО)

Съдийска грешка беляза полуфинала от Лига Европа

Ювентус се добра до равенство 1:1 с гостуващия Севиля в първия мач между двата тима от полуфиналите в Лига Европа. "Бианконерите" избегнаха поражението в последните секунди, когато се разписа резервата Федерико Гати.

Голът му обаче можеше да бъде победен, ако съдиите не бяха допуснали груба грешка малко по-рано. Торинци все пак продължават без загуба у дома в турнира, като имат 7 победи и вече 8 равенства.

На Алианц Стейдиъм домакините бяха по-активни в началните минути, но Филип Костич и Душан Влахович направиха пропуски. Севиля отговори с възможност, пропиляна от Лукас Окампос, преди аржентинецът да се реваншира, асистирайки на Юсеф Ен Несири в 26' - 1:0 за андалусийците.

През втората част Ювентус владееше инициативата, а включването в игра на Самюел Илинг-джуниър и Федерико Киеза внесе импулс в нападение.

В 86' съдиите допуснаха груба грешка. Адриен Рабио от Ювентус се свлече в наказателното поле след единоборство с Лоик Баде. Ситуацията дори не премина през видеопреглед. Телевизионните повторения показаха, че трябва да бъде отсъдена дузпа и Баде да получи втори жълт картон.

Ювентус се измъкна в добавеното време чрез централния бранител Гати, който беше точен с глава след подаване на друг появил се като смяна - Пол Погба.

Реваншът на ст. Рамон Санчес Писхуан в Севиля е следващия четвъртък (18 май).