НА ЖИВО: Битката за трофея в Лига Европа

Гледайте "Айнтрахт" Франкфурт - "Рейнджърс" от 22:00 ч. пряко по bTV Action

5:4 за "Айнтрахт" след дузпи! Пропуск на резервата Аарън Рамзи се оказа решаващ!

122' - Край на продълженията. Предстоят дузпи!

118' - Голям пропуск на Райън Кент от "Рейнджърс"!

106' - Начало на последния четвърт час.

105' - Край на първите допълнителни 15 минути.

91' - Начало на първото продължение.

Край на редовното време. Спорът ще се реши след продължения!

90' - 5 минути добавено време.

69' - ГООООООООООООЛ! 1:1! Боре бележи за германския тим.

67' - Голям пропуск на Даичи Камада от "Айнтрахт"!

57' - ГООООООООООООЛ! 1:0 за "Рейнджърс"! Джо Арибо се възползва от грешка в отбраната на съперника и предоля Кевин Трап.

53' - Претенциите на "Айнтрахт" за дузпа, след като Рафаел Боре падна в наказателното поле при съприкосновения с Конър Голдсън, бяха отхвърлени с намеса на системата за видеоповторения (VAR).

46' - Начало на втората част.

Край на първото полувреме. Все още 0:0 в Андалусия.

45' - 6 минути добавено време.

44' - Главният съдия Славко Винчич спести жълт картон на капитана на "Рейнджърс" Джеймс Тавърниър.

36' - Вратарят на "орлите" бе тестван за първи път - отрази удар с глава на Джон Лундстрам.

32' - Рейд на Филип Костич завърши с разочароващ удар за всички, подкрепящи "Айнтрахт".

20' - Страхотна намеса на МакГрегър срещу Ансгар Кнауф.

12' - Джибрил Соу стреля, Алън МакГрегър обаче улови.

4' - Първа опасна атака за "Рейнджърс". Джо Арибо опита да се измъкне от германската отбрана, но символичните домакини се справиха.

1' - Начало на двубоя на ст. "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля.

Съставите

"Айнтрахт": Трап, Туре, Тута, Н'Дика, Кнауф, Соу, Роде, Костич, Линдстрьом, Камада, Боре

"Рейнджърс": Макгрегър, Тавърниър, Голдсън, Баси, Баришич, Лундстрам, Джак, Камара, Райт, Арибо, Кент

"Айнтрахт" Франкфурт срещу "Рейнджърс" в спор за трофея в Лига Европа! Клишето гласи, че този мач ще бъде исторически, но трябва да отбележим, че няма да е първи такъв. Тимове от Шотландия и Германия са се срещали само веднъж в историята на финал на европейски клубен турнир.

През сезон 1966/1967 на турнира за Купата на носителите на национални купи (надпреварата съществува до 1999 г.) до финала стигат "Байерн" Мюнхен и "Рейнджърс".

Тогава германският тим печели с единствен гол в продълженията, дело на Франц Рот. И колкото и да не ви се вярва, баварците печелят първия си международен трофей!

Интересна подробност е, че, за да стигне на финал, шотландският гранд отстранява преди това... "Славия" с две победи с по 1:0. "Байерн" пък се справя със "Стандард" Лиеж.

Оттогава - цели 55 години, шотландски и германски тим не са излизали един срещу друг в битка за престижен трофей.

И така до тази вечер, когато "Рейнджърс" и "Айнтрахт" ще спорят за отличието в Лига Европа. Мача може да гледате пряко по bTV Action от 22:00 ч. с коментара на Явор Кръстев и Ивайло Чилев!