"Рома" изтръгна точка на "Бетис" в Андалусия

Интригата в групата на "Лудогорец" се заплете

"Рома" стигна до 1:1 като гост на "Бетис" в среща от четвъртия кръг на група 3 в Лига Европа. Така римските "вълци" заплетоха интригата в битката за второто място преди късния мач между "Лудогорец" и ХИК Хелзинки в Разград.

Андалусийците удължиха серията си без загуба в основната фаза на турнира на 11 мача (6 победи, 5 равенства), но не стигнаха до трите точки у дома за първи път от началото на сезона.

На ст. "Бенито Виямарин", "Бетис" доминираше през първата част и поведе в 34'. Тогава Серхио Каналес стреля, а топката влетя в мрежата зад Руи Патрисио след рикошет.

"Рома" отвърна на удара в края на полувремето - Андреа Белоти беше точен, но попадението бе отменено заради засада.

Италианците все пак изравниха в 56', пак чрез Белоти. И този път голът мина през щателна проверка със системата за видеоповторения (VAR), преди все пак да бъде зачетен.