"Рома" се справи с ХИК и чака "Лудогорец" на "Олимпико"

"Вълците" записаха измъчен успех срещу аутсайдера

"Рома" записа неочаквано труден успех с 2:1 като гост на ХИК Хелзинки в мач от петия кръг на група 3 от Лига Европа.

Така тимът на Жозе Моуриньо се изравни по точки с "Лудогорец" (7), но българският шампион има предимство в директните двубои преди сблъсъка между двата тима на "Олимпико" след седмица. Във Вечния град ще се реши спорът за втората позиция в групата.

ХИК остава закотвен на дъното с 1 точка. Групата вече спечели "Бетис" (13).

Тази вечер Тами Ейбрахам даде аванс на "Рома" в 41'. ХИК изравни 8 минути след началото на втората част чрез Перпарим Хетемай, преди Арту Хосконен да върне преднината на гостите с автогол в 62'.

Финландците стигнаха до 2:2 в 79' със страхотно изпълнение от дистанция на Дейвид Браун. Голът обаче не беше зачетен заради нарушение в хода на атаката. Решителна се оказа намесата на системата за видеоповторения (VAR).