Сонко вкара, но Астана обърна Лудогорец

Разградчани усложниха задачата си за реванша в Лига Европа

Лудогорец загуби с 1:2 от казахстанския Астана като гост в първия мач между двата тима от третия квалификационен кръг на Лига Европа, но трябва да приеме резултата като добър с оглед развитието на срещата.

Реваншът е на 17 август в Разград, а победителят от този двубой ще се изправи срещу нидерландския гранд Аякс в плейофите.

Отборът, който отпадне, ще продължи пътя си в плейофите в Лигата на конференциите, където очаква победителя от двойката Валмиера (Латвия) - Партизани (Албания).

Днес тимът на Астана доминираше през дълги периоди от мача и можеше да постигне и по-убедителна победа, но неточности, вратарски спасавяния и липсата на късмет им попречиха.

Новопривлеченият от Левски защитник Ноа Сонко-Сундберг даде преднина на Лудогорец в 34', но още преди края на първата част домакините изравниха чрез Жарко Томашевич.

8 минути след рестарта бившият отбор на Станимир Стоилов осъществи и пълен обрат с попадение на Александър Марохин.

Съставите

Астана: Йосип Чондрич, Абзал Бейсебеков, Александър Марохин, Жарко Томашевич, Камо Ховханисян, Макс Ебонг (75' - Душан Йованчич), Стиепан Лончар, Ян Вогоровски, Дембо Дарбо (85' - Еклан Астанов), Абат Аймбетов (61' - Марин Томасов), Фабиен Урега (60' - Тимур Досмагамбетов)

Лудогорец: Серджио Падт, Аслак фон Витри, Ноа Сонго-Сундберг, Оливие Вердон, Франко Русо, Марсел Хайстер (78' - Спас Делев), Якоб Пьотровски (78' - Педро Нареси), Клод Гонсалвеш (57' - Иван Йорданов), Кирил Десподов (57' - Доминик Янков), Бърнард Текпетей (67' - Кайо Видал), Руан Секо