Барселона помете опашкар за три минути

Седем поред за каталунците в испанския елит

Барселона триумфира за седми пореден път в Примера дивисион  и погледна още по-смело към титлата. Съставът на Шави отказа Кадис с 2:0 в мач от 22-ия кръг, който се изигра на „Камп Ноу“.

Точни за каталунците бяха Сержи Роберто и Роберт Левандовски, които се разписаха в рамките на 3 минути. По този начин „блаугранас“ продължават да се намират еднолично на върха в испанския елит с 59 точки  и отново поведоха с 8 пред Реал Мадрид, който все още е втори в класирането. От своя страна играчите на Серхио Гонсалес заемат 17-то място с 22 точки.

Домакините наклониха везните в своя полза още в 43 минута, когато Левандовски стреля с глава, но топката бе избита. Впоследствие тя попадна в Сержи Роберто, който не сбърка при добавката.

Три минути по-късно полякът също попадна намери място под светлините на прожекторите. Той получи  пас от Роберто и не срещна проблеми да реализира, както и да покачи за 2:0 в полза на „лос кулес“. През второто полувреме резултатът остана непроменен и каталунците записаха нова рутинна победа по пътя си към титлата в испанския елит.

На 26 февруари (неделя) Барселона ще има визита на Алмерия, докато ден по-рано Кадис ще домакинства на Райо Валекано.