Късна драма остави Рома и Милан капо (ВИДЕО)

Двата отбора не успяха да се победят

Рома и Милан не успяха да се победят. На „Стадио Олимпико“ двата отбора завършиха при 1:1 в мач от 32-ия кръг в Серия А.

Срещата не предложи нито един точен удар в редовното време, но за сметка на това и двата гола паднаха в продължението. Тами Ейбрахам вкара за „вълците“, докато за „росонерите“ точен бе Алексис Салемакерс. Ремито обаче не върши работа на нито един от двата тима, тъй като при победа на Интер над Лацио в същия кръг, „нерадзурите“ ще се изравнят с тях в класирането.

„Росонерите“ и „вълците“ делят четвърто-пето място във временното класиране на италианския елит, като имат по 57 точки. На 3 май (сряда) Милан ще приеме Кремона, а Рома ще гостува на Монца, където се подвизава Валентин Антов.

Двата отбора трудно създаваха положения през първите 90 минути и мачът отиваше към равенство.

Статуквото обаче бе развалено в 93-та минута, когато Мехмед Челик навлезе в наказателното поле на гостите и подаде към Тами Ейбрахам, който вкара с шут по земя.

„Вълците“ не бяха готови да се предадат и отвърнаха на удара точно преди последния съдийски сигнал. Центриране на Леао към Алексис Салемакерс направи така, че вторият да реализира и да фиксира крайния резултат.