Аржентина на 1/4-финал с "лалетата", Меси задмина Марадона

Лионел вече има повече голове на световни първенства от Дон Диего

След кошмарния си старт и загубата от Саудитска Арабия, Аржентина вече е на четвъртфиналите на световното първенство в Катар. Двукратните шампиони измъкнаха 2:1 срещу Австралия и си и уредиха класическа битка с Нидерландия за място на полуфиналите.

Мачът ще остане в историята като №1000 на Лионел Меси като професионалист. Освен това капитанът на "гаучосите" откри резултата и задмина покойната легенда Диего Марадона по голове на мондиали - 9:8.

Хулиан Алварес удвои аванса на аржентинците в 57-ата минути след груба грешка на вратаря на съперника и мачът изглеждаше решен. Австралийците обаче не се предадоха и успяха да намалят след удар на Крейг Гудуин и рикошет. Скоро след това те пропуснаха златен шанс да изравнят след чудесен пробив на Бехич.