Катар 2022

Публикувано в  

bTV Спорт екип

Мароканците даряват до стотинка премиите си от Катар

Жест, който ще се помни

Мароканците даряват до стотинка премиите си от Катар
 Снимка: Reuters

Мароко стана хит световното първенство, като стана първият африкански отбор, стигнал до полуфиналите.

След като феновете в Рабат ги посрещнаха подобаващи, а крал Мохамед VI даде прием в тяхна чест и ги награди с ордени героичното представяне, звездите начело с Хаким Зиеш направиха ход, за да покажат колко по-големи хора са.

Досега се знаеше, че универсалният боец на "Челси", не е взел нито цент за представянията си за Мароко и дарява всички пари и премии на нуждаещите се в родината му. Сега целият представителен отбор се е съгласил да стори същото, пишат местните издания.

Става въпрос за 277 000 долара, на които футболистите имат право от 25-и милиона, които федерацията получава от ФИФА за четвъртото място в Катар.

„Разбира се, че ще даря. Бедните имат нужда от тях, аз не избрах да играя за Мароко за пари, а от сърце", каза Зиеш.

Цели 14 футболисти от селекцията на Уалид Регреги са родени и израснали в Европа и играят в най-силните клубове на континента.

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук