Белгия отново разочарова, но този път не се измъкна

"Червените дяволи" загубиха от Мароко на мондиала

Белгия отново разочарова, но този път загуби! След като излъгаха дебютанта Канада на старта, днес "червените дяволи" отстъпиха с 0:2 на Мароко в мач от група 6 на световното първенство в Катар.

Поражението е първо за белгийците в основната фаза на мондиал от САЩ '94 насам, когато Саудитска Арабия поднесе изненадата, побеждавайки с 1:0. Тимът на Роберто Мартинес сложи край и на серия от 13 мача без загуба в групите на световни финали.

Същевременно селекционерът на "лъвовете на Атлас" Валид Реграги стана първият, извеждал страната до успех на мондиал от 1998-а.

Днес, на ст. "Ал Тумама" в Доха, Мароко поведе в добавеното време на първата част чрез Хаким Зиеш, но попадението не беше зачетено след намеса на системата за видеоповторения (VAR). Ромен Саис, който влияеше на играта в ситуацията, бе в положение на засада.

17 минути преди края обаче африканците взеха аванс с копие на отменения гол. Центрирането беше на Абделхамид Сабири, а вратарят Тибо Куртоа не успя да отрази. Засада вече нямаше.

В третата минута от добавеното време Закария Абухлал сложи точка на спора - 2:0 за мароканците.

В последния кръг Белгия ще се изправи срещу Хърватия. За да продължат напред, Кевин Де Бройне и компания трябва да избегнат нова загуба. Мароко пък ще мери сили с Канада, преследвайки едва второ класиране за елиминационната фаза.