Хърватия матира Канада след две минути сън

Важен успех за Лука Модрич и компания на мондиала

Хърватия даде заявка за място в осминафиналите на мондиала в Катар, след като разгроми с 4:1 Канада в мач от група 6.

"Ватрените" позволиха на Алфонсо Дейвис да открие резултата още във 2', но стигнаха до обрат преди почивката чрез Андрей Крамарич в 36' и Марко Ливая в 44'.

През втората част Крамарич вкара втория си гол за вечерта в 70', преди резервата Ловро Маер да оформи крайното 4:1 в четвъртата минута от добавеното време.

Така хърватите удължиха на 8 мача серията си без загуба във всички турнири и се нуждаят само от равенство срещу Белгия, за да продължат към елиминационната фаза.

Канада допусна второ поредно поражение и се сбогува с шансовете за осминафинал. "Кленовите листа" ще се борят за първа точка на световни финали в последния кръг, когато се сблъскват с Мароко. Канада има три загуби на дебютния си мондиал в Мексико през 1986 г.