"Ла Фурия Роха" се развихри за най-изразителната си победа

Испанците разгромиха Коста Рика със 7:0 на мондиала

Испания записа най-изразителния си успех на световни футболни финали! "Ла Фурия Роха" разгроми със 7:0 Коста Рика в мач от група 5 на мондиала в Катар. Така тимът на Луис Енрике даде заявка за първото място в групата, след като по-рано днес основният конкурент - Германия, изненадващо отстъпи на Япония с 1:2.

Тази вечер иберийците изравниха 60-годишен рекорд на България от световното първенство в Чили, след като заложиха на двама тийнейджъри в стартовите 11 - Гави и Педри. През 1962-а Добромир Жечев и Георги Соколов са на по 19 години и играят срещу Англия.

На 18 години и 110 дни Гави стана и най-младият голмайстор в мач от шампионат на планетата, след Пеле във финала срещу домакина Швеция през 1958-а, когато Краля на футбола е на 17 години и 249 дни.

Тази вечер, на ст. "Ал Тумама" в Доха, Испания поведе още в 11', когато Дани Олмо отбеляза юбилейния гол №100 за страната на световни финали. В 21' Марко Асенсио удвои, преди Феран Торес да се разпише в 31' от дузпа, отсъдена за фал срещу Жорди Алба.

Преди началото на първенството Opta даваше 9.8% шанс на Коста Рика за продължаване към елиминационната фаза - най-малкият от всички отбори-участници. И доминацията на "Ла Роха" показа, че има защо.

В 54' Торес вкара четвърти гол, а в последния четвърт час Испания довърши започнатото чрез Гави в 74', Карлос Солер в 90' и Алваро Мората във втората минута от добавеното време.

Така Коста Рика удължи серията си от 7 мача без победа на мондиал.